JaunumiAtpakaļ

Talantīgās domāšanas "noslēpumi"

Jau rakstījām, ka Starptautiskajā TRIZ dienā 15.oktobrī izdevām Jūlija Muraškovska grāmatu «Секреты» талантливого мышления.

Lepojamies, ka nu šī vērtīgā grāmata ir pieejama arī latviešu valodā!!! Grāmatu no krievu valodas tulkoja Inguna Puķīte, galvenās redaktores pienākumus veica Irēna Bērziņa.

Šajā populārzinātniskajā grāmatā Jūlijs Muraškovskis ir apkopojis vairāk kā 20 gadu darba rezultātus radošuma jomā. Tajā ir aprakstīta sistēma, kas sastāv no pašreiz zināmajām 18 domāšanas procedūrām. Grāmatā ir aplūkoti talantīgās domāšanas personības aspekti, pieejas talantīgu cilvēku audzināšanai kopš agras bērnības. Grāmata ir paredzēta plašam interesentu lokam. Lai to saprastu, nav vajadzīga speciāla izglītība, tā ir saprotama pat vecāko klašu skolēniem. Grāmatas galvenā atziņa: talantīgā domāšana nav iedzimta īpašība, to var apgūt un praktiski pielietot jebkurš, kas to vēlas.

Uzsākot fonda darbību, tika analizēta literatūra un citu valstu pieredze apdāvinātības un talanta jomā, lai atrastu efektīvākās apdāvināto identificēšanas metodes un atbilstošas izglītošanas programmas. Taču drīzi vien kļuva skaidrs, ka šie jēdzieni tiek lietoti visplašākajā nozīmē ne tikai  ikdienā, bet arī pedagoģijas un psiholoģijas speciālistu aprindās, tādējādi nedodot praktisku labumu ne izglītības politikas veidotājiem, ne praktiķiem.

Iepazīšanās ar Jūlija Muraškovska izstrādāto un uz TRIZ zinātnes balstīto talantīgās domāšanas teoriju deva pārliecību, ka ir nevis jāmeklē tā sauktie apdāvinātie, bet ir jāattīsta talantīga domāšana.

Kā vieni no pirmajiem J.Muraškovska grāmatu saņēma projekta „ASNI” dalībnieki. Tādējādi mēs vēlējāmies pateikties skolotājiem un biedrībai „Izglītības iniciatīvu centrs”, kas bija tik drosmīgi, lai pirms diviem gadiem piedalītos projektā, izzinot apdāvinātības un talanta noslēpumus.

Ja vēlaties iegādāties J. Muraškovska grāmatu krievu vai latviešu valodā, lūdzam rakstīt uz info@fondsasni.lv