JaunumiAtpakaļ

Starptautiskā lingvistikas olimpiāde

Lai arī vispārizglītojošo skolu programmās lingvistika nav kā atsevišķs mācību priekšmets, Latvija Starptautiskajā lingvistikas olimpiādē piedalās kopš tās pirmssākumiem 2003.gadā.

Šogad no 25.-29.jūlijam 14. Starptautiskā lingvistikas olimpiāde risinājās Indijas pilsētā Maisūru. Olimpiādē piedalījās vairāk nekā 160 skolēni no 33 pasaules valstīm. Latviju tajā pārstāvēja Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolēni Mihails Jerjomins un Nikita Stepanovs, kā arī Rīgas 40. vidusskolas skolnieces Angellika Vojevodina un Irina Česnokova. Komandas vadītājs bija Latvijas lingvistikas olimpiādes iniciators un organizētājs, Rīgas 40.vidusskolas skolotājs Vladimirs Ļitvinskis. Visveiksmīgāk tikt galā ar sarežģītajiem uzdevumiem izdevās Irinai Česnokovai, kura izcīnīja Atzinības rakstu. Mūsu skolēni guva ne tikai vērtīgu pieredzi nākamajiem startiem, bet iepazinās ar Indijas kultūru, dzīvesstilu, ieguva jaunus draugus un domubiedrus.

Lai veicinātu Latvijas skolēnu komandas apmācību procesa nepārtrauktu pilnveidošanu, tādējādi sekmējot tās atbilstību Starptautiskās Lingvistikas olimpiādes aktualitātēm, “Fonds ASNI” atbalstīja 3 iepriekšējo olimpiāžu dalībnieku, pašreiz aktīvu Latvijas lingvistikas olimpiādes organizētāju dalību olimpiādē.

Vairāk par Latvijas lingvistikas olimpiādi var uzzināt šeit.